Wijn- en wielererfgoed Tour
Ieper - Heuvelland - Boezinge - Volledige dag
- 35km
- De Koers!
- Uitbreidbaar voor koersfiets (75 km)
- Wijn proeven op het Front
De Westhoek en Heuvelland in het bijzonder biedt sinds twee decennia een groeiend aanbod aan wijngaarden. De wijncultuur uit vroegere tijden herleeft. Wij organiseren een tussenstop op een zorgvuldig geselecteerd wijndomein (kies in Heuvelland tussen Monteberg en Entre Deux Monts). Omdat wijn én wielrenners gemeen hebben koppelen we het rijke wielererfgoed van deze streek aan een goed glas wijn! Ontdek ook het meest noordelijke wijndomein Zilver Cruys letterlijk op het front gelegen (= ander combi-thema)
Ieper heeft zijn Kattenkoers, maar ook andere wielermonumenten kwamen of komen hier langs: Gent-Wevelgem in de eerste plaats, de Driedaagse van De Panne en occasioneel de Tour de France, de Vierdaagse van Duinkerken en in een weliswaar ver verleden zelfs de Ronde van Vlaanderen en het WK op de weg (Moorslede 1950 met winnaar Briek Schotte, boegbeeld van de Flandriens). Tijdens onze tocht ontbreekt het niet aan vele anekdotische verhalen uit de rijke wielerhistorie. Dit wisselen we af met optioneel stoppen langs beroemde wielercafés in de streek. Genieten van de vruchten der omringende wijnranken en een portie kasseien op uw bord!
Laat je ook verrassen door het meest noordelijke wijndomein van de streek: Zilver Cruys, letterlijk op het front gelegen maar vandaag zéér hoog aangeschreven wijn producerend.